Упаковка термозбіжною плівкою: особливості використання

05.09.2022

Упаковка термозбіжною плівкою набула величезної популярності через повсюдно визнану практичність і низьку ціну матеріалу. Це чудовий варіант для захисту, естетичного оформлення, комфортного зберігання та переміщення товарів. Давно стали звичними оку упакована в термоплівку галантерейна та господарська продукція, канцелярія, журнали та книги у м’якій обкладинці, упаковка пляшок у термозбіжну плівку, банкова тара, різноманітні продовольчі вироби. Цікавий той факт, що за кордоном термозбіжні оболонки лише в 5% випадків використовуються для харчової продукції, але в нашій країні упаковка термоплівкою продуктів харчування застосовується ширше. Що особливо актуально в період сезонних захворювань та епідемій.

Для чого застосовується термозбіжна упаковка?

Особливою властивістю цього виду пакувального матеріалу є здатність сідати (скорочуватися) від впливу температур, копіюючи форму виробу. Ця особливість, бар’єрні якості та інші параметри плівки дозволяють використовувати таку упаковку для різних типів товарів:

  • хлібобулочні вироби набагато довше зберігаються свіжими, захищені від забруднень і демонструють апетитний вигляд;
  • м’ясні продукти зручні для продажу та естетично виглядають, а також продовжується термін їх зберігання;
  • напівфабрикати та кондитерські вироби з підкладкою зберігають цілісність та привабливість;
  • групова упаковка коробок у термозбіжну плівку, напоїв у м’якій та жорсткій тарі зручніша для транспортування та обліку товару.

Крім того, такий матеріал з кольоровим друком відмінно підходить для оформлення продукції в пляшках і банках, ідеально повторюючи їхню форму при усадці.
Термозбіжна плівка для упаковки також успішно використовується для нехарчової продукції. Термоплівка затребувана як пакувальний матеріал для:

  • друкарської продукції (з малим ступенем саджування);
  • господарських товарів;
  • аптечної, хімічної, парфумерної продукції;
  • будь-яких дрібних виробів (сувенірів, фурнітури).

Вдалий такий спосіб збереження продукцією на вітрині насиченості кольору. Термоплівка захистить від вицвітання на сонці, при цьому не приховуючи від очей виріб.
Також цей метод поширений і при упаковці деяких будматеріалів.
Плівкова продукція постійно вдосконалюється, набуваючи нових корисних особливостей для застосування. Наприклад, упаковка в термозбіжну плівку (Дніпро, компанія ТОВ «Івентус Груп») може бути морозостійкою і використовуватися при дуже низьких температурах. А високий показник міцності тонкої термоплівки істотно знижує витрати на пакувальні матеріали.

Особливості застосування термоплівки для пакування

При правильному пакуванні термозбіжною плівкою абсолютно будь-які вироби будуть надійно захищені при зберіганні або транспортуванні. Відсутність повітряних пробок дозволяє компактніше та безпечніше складувати продукцію. Щільно облягаючи кожен предмет, термоплівка не дасть розлитися, прокидатися, розмазатися товару і захистить його від можливих несприятливих впливів. У тому числі від несанкціонованого розтину. Такий варіант зручний для упаковки як окремих одиниць продукції, так об’єднання однорідних товарів у практичний блок. Використовують матеріал залежно від товщини та ступеня саджуваності:

  • якщо необхідно запакувати м’які товари (тканинні вироби, журнали), застосовується термоплівка легкої усадки;
  • щільна термозбіжна плівка – підходить для групової упаковки («транспортних пакетів» ПЕТ пляшок, коробок, банок).

При сумісному пакуванні різних предметів у комплект (акційний товар), термоматеріал чудово фіксує їхнє положення, оскільки легко відтворює будь-яку конфігурацію виробів, створюючи міцну оболонку.
Упаковка в термозбіжну плівку в Києві та інших містах проводиться на спеціальному обладнанні. Для продуктів харчування застосовують технологію «гарячий стіл» – настільну термоупаковальну машину. Пристрій постійно підтримує необхідну температуру. Сам процес відбувається на платформі приладу. Обгортковий матеріал обрізається тепловим ножем та фіксується на гарячій поверхні.
Зазвичай для пакування харчових продуктів застосовують плівки ПВХ, ПЕ та ПОФ. Кожна має особливості використання, відрізняючись базовими характеристиками. Найбільше користується попитом полівінілхлоридна термоплівка, завдяки своїм бар’єрним властивостям, оптичним параметрам та низькій ціні. Практичність та простота у використанні призвели до того, що упаковка у термозбіжну плівку в Харкові, Києві, Дніпрі, інших містах та населених пунктах України затребувана та популярна.